De ce? de Florin Chirsanov

Când ești pe gânduri scufundat
Si de o lume nouă ai aflat,
Când ți-ai deschis ochii ca să vezi
Părerea altora s-o creezi.
După placul tău nu e corect,
Ci după al lor e perfect.
Nimeni nu te ascultă niciodată
Fiindcă ești o marionetă uitată.
Poate sunt prea laș, sau poate nu,
Cine o știe dacă da, sau nu.
Mă gândesc mereu,
 Fiindcă am nevoie de lună.
Luna întotdeauna e cu mine
Fiindcă mă învață despre sine.
Si mă întreb eu uneori,
Cum e să nu ai fiori?
E un răspuns greu de aflat,
Dar și puțin ciudat
Fiindcă eu iubesc în întuneric, să fiu uitat.
Căci eu doar în gânduri sunt scufundat. 

Articole asemănătoare

Răspunsuri

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *