În floare-a primăverii, când soarele-nflorește,
Și natura-n culori vii, cu bucurie-nflorește,
Un dar al sufletului, cu dragoste-l oferim,
Femeilor, cu grație, ce viața-nfrumusețează.
Din flori de primăvară, un buchet parfumat,
Cu gingășie și drag, cu dorințe împlinite,
Un zâmbet cald și blând, un cuvânt de-ncurajare,
Pentru sufletele pure, cu noblețe și curaj.
Fie ca-n fiecare zi, să simțiți fericire,
Și ca-n inima voastră, să domnească iubirea,
Să vă bucurați de viață, cu pași ușori și grațioși,
Femei minunate, cu suflete curate.
Nikita Ghereg, TA232
Răspunsuri