Liviu Romaniuc

Și știi…

Și știi? Chiar aveai dreptate, dragă

Că viața nu e chiar așa frustrantă.

Iubești cu adevărat – ești trădat,

Te comporți bine – ești uitat.

Nu te stresa de plecarea mea,

Important e că ți-ai învățat lecția

Pe care ai chiulit-o cândva.

Și știi? Nu-ți mai văd capriciile

Și nu-ți mai gust deliciile,

Dar oricum îmi este dor

De mirosul tău îmbătător,

Dulce și atrăgător.

Articole asemănătoare

Răspunsuri

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *