Liviu Romaniuc

Și știi…
Și știi? Chiar aveai dreptate, dragă
Că viața nu e chiar așa frustrantă.
Iubești cu adevărat – ești trădat,
Te comporți bine – ești uitat.
Nu te stresa de plecarea mea,
Important e că ți-ai învățat lecția
Pe care ai chiulit-o cândva.
Și știi? Nu-ți mai văd capriciile
Și nu-ți mai gust deliciile,
Dar oricum îmi este dor
De mirosul tău îmbătător,
Dulce și atrăgător.
Răspunsuri